تبلیغات
کامپیوتر - نكته ها و نشانه های خرابی باتری در موبایل و راه رفع آن

نكته ها و نشانه های خرابی باتری در موبایل و راه رفع آن

                                computer-saiiar

در صورتی که احساس میکنید گوشی شما دچار مشکل شده است ، چه بسا این مشکل از طرف باتری شما ایجاد شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آنها میتوانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راههای رفع این مشکل ها را بیاموزید.

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟
به طور کلی در هنگام خرابی بارتی این مشکلات برای گوشی پیش میاید:
1-گوشی خود به خود خاموش میشود.
2-گوشی هنگ میكند.
3-تنظیمات تاریخ وساعت به هم میریزد.
4-تخلیه سریع باتری صورت میگرد.

و حال راههای پیش گیری از این مشکلات:
میبایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست ، بلكه اگر باتری خراب باشد این نشانه ها به دفعات درگوشی ظاهر میشود.
و هنگام شارژ باتری زمان لازم برای شارژ باتری موبایل فقط وفقط بین 45 دقیقه تا 1ساعت میباشد كه اگر این زمان كمتر شود باعث میشود كه باتری به اندازه كافی شارژ نشود وكارایی را كه ما ازباتری انتظار داریم به ما ندهد.واما اگر این زمان بیشتر از یك ساعت شود باعث آسیب دیدن سلولهای داخلی باتری و در نتیجه كاهش طول عمر باتری میشود.ضمناً باید حتماً این نكته را مد نظر داشته باشید كه قبل از اینكه باتری را شارژ كنید باید كاملاً باتری تخلیه شده باشد. برای این منظور كافیست چند دقیقه قبل از شارژ باتری (كاملاً تخلیه نشده) گوشی را روشن نگه دارید تا باتری به حالت ولتاژ صفر برسد وبعد میتوان آن را با خیالی آسوده تر شارژ كرد. اینكار باعث میشود اولاً باتری گوشیتان كاملاً ولتاژ نویی رابه شما ارمغان دهد؛ ثانیاً باعث افزایش طول عمر باتری میشود.

http://computersaiiar.mihanblog.com/  

http://starsuper.mihanblog.com/
موضوعات مرتبط : موبایل،
برچسب ها : باطری موبایل،
دنبالک ها : فروشگاه اینترنتی دانشجویی ایران،


تاریخ : شنبه 1390/03/21 | 03:10 بعد از ظهر | نویسنده : احمد اكبری | نظرات