تبلیغات
کامپیوتر - خاموش کردن کامپیوتر بدون از بین رفتن اطلاعات

خاموش کردن کامپیوتر بدون از بین رفتن اطلاعات
(
PC -- Beginner)

computersaiiar 

حتما تا به حال برایتان پیش آمده زمانی که مشغول کار با کامپیوتر هستید و برنامه های متعددی در حال اجرا است، به دلیلی ناچار به خاموش کردن کامپیوتر می شوید. در این صورت چه کاری انجام می‌دهید؟! آیا لازم است که حتما همه پنجره‌ها را ببندید؟ نه! اصلا لازم نیست!!

یک راه Stand by کردن کامپیوتر است که البته راه مناسبی نیست؛ زیرا با رفتن برق یا restart شدن کامپیوتر تمام برنامه‌ها و صفحات باز، بسته می‌شوند و ممکن است اطلاعاتتان از بین برود. بهترین و مطمئن ترین روش Hibernate كردن ویندوز است.  یکی از قابلیتهای ویندوز XP و2000 خاموش کردن کامپیوتر بدون بستن پنجره هاست که به این قابلیت Hibernate گویند. در این روش هنگامی که سیستم روشن می‌شود ویندوز دقیقا به همان حالتی كه سیستم را خاموش كرده اید برمی گردد.

فعالسازی قابلیت Hibrenate:
     قابلیت Hibrenate فقط در زمانی اجرا خواهد شد که قبلاً فعال شده باشد. برای فعال کردن این قابلیت به Control panel رفته وPower Options را باز کنید. در پنجره ظاهر شده روی زبانه Hibernate کلیک کنید و Enable hibernation را علامت زده و خارج شوید .
 
   نکته: دقت داشته باشید که اگر شما جزو مدیران سیستم ( Administrators ) نباشید پیغام خطایی را دریافت خواهید کرد (a required privilege is not held by the Client) و این قابلیت برای شما فعال نخواهد شد . برای رفع این مشکل باید با مدیر سیستم تماس بگیرید .

روش استفاده از این قابلیت:
    از منوی Start گزینه Shutdown را انتخاب كنید. در ویندوز 2000 از پنجره ظاهر شده گزینه Hibernate را انتخاب کرده و Ok را بزنید. در ویندوز XP کلید Shift را پایین نگه دارید، در این حالت متوجه خواهید شد كه عبارت Stand By به عبارت Hibernate تغییر خواهد کرد. حالا روی آن Click کنید . پس از این کار کامپیوتر شما به طور کامل خاموش می شود ولی مرتبه بعد که کامپیوتر را روشن می کنید  و وارد ویندوز می‌شوید همه پنجره ها و برنامه های فعال که قبل از خاموش کردن پیش رو داشتید را ملاحظه می کنید.

اما یك كار دیگر هم می توان انجام داد و آن این است كه كلید پاور را طوری تنظیم كرد كه با فشار دادن آن به جای خاموش شدن دستگاه، سیستم به حالت Hibernate برود. برای این منظور در power Options بر روی قسمت Advanced كلیك كنید. در قسمت Power Buttons از منوی اول گزینه Hibernate را انتخاب نمایید.

نکته مهم: در حالت Hibernate سرعت Load شدن ویندوز بسیار بالاتر خواهد بود.

http://starsuper.mihanblog.com/ 

 
موضوعات مرتبط : کامپیوتر،
برچسب ها : windows Hibernate،
دنبالک ها : فروشگاه اینترنتی دانشجویی ایران،


تاریخ : پنجشنبه 1390/03/12 | 05:18 بعد از ظهر | نویسنده : احمد اكبری | نظرات