تبلیغات
کامپیوتر - چگونه تلفن همراه خود را جذاب تر كنیم؟
 

چگونه تلفن همراه خود را جذاب تر كنیم؟

                                     computersaiiarرشد سرسام آور این صنعت به گونه ای است كه اگر امروز یك گوشی بخرید، دیری نمی گذرد چند مدل جدیدتر با كارایی های بیشتر وارد بازار می شود، كه در این صورت باید هم ناراحت این موضوع باشید كه گوشی ای رو دست گوشی شما آمده هم اینكه قیمت گوشی خودتان پایین تر می آید، البته این اصول تكنولوژی و دنیای دیجیتال است، همیشه بایdد آمادگی چنین پیش آمدهایی را داشته باشید. وقتی تلفن ها چنین قابلیتی داشته باشند، باید از آن،استفاده كرد. می شود با استفاده از عكس های پیش زمینه ، محافظ های صفحه نمایش، و theme های متفاوت ، روح تازه ای به آنها بخشید. پس با ما همراه باشید تا چندین ترفند مفید برای هر چه جذاب تر کردن گوشی خود بیاموزید.


البته این موضوع بستگی زیادی به كیفیت تصویر تلفن همراه هم دارد ولی خوشبختانه گوشی هایی كه جدیدا به بازار می آیند، همگی از كیفیت تصویر بسیار خوبی برخوردارند. با استفاده از رنگ های متفاوت، بازی های مختلف و فیلم های ویدئویی هم می توان بر جذابیت تلفن همراه افزود. اگر گوشی تان این قابلیت را داشته باشد، می توانید از فایل های
MP3 هم در انها استفاده كنید و آن را تبدیل به یك دستگاه Mp3 player كنید، اگر بتوانید فایل های ویدئویی خنده دار یا فیلم جالبی در آن بریزید، می توانید هر وقت خسته شدید، آنها را تماشا كنید تا شاید خستگی تان برطرف شود، حتی اگر حوصله تان سر رفت می توانید از بین گیم های مختلف، یكی را انتخاب كرده و بازی كنید تا حوصله تان سرجایش بیاید. خلاصه اینكه این روزها، تلفن های همراه تبدیل به دستگاه های همراه همه فن حریفی شده اند كه می توانند ساعت ها شما را با خود سرگرم كنند.
از كجا؟
خب تا اینجا كلی از مزایای این برنامه ها و جذابیتشان تعریف كردم. شاید این فكر به مغزتان برسد كه گفتنش جالب است، اما از كجا می توان آنها را پیدا كرد؟
سایت های بسیار زیادی در اینترنت وجود دارند كه انواع مختلف این فایل ها را در اختیارتان قرار می دهند. اما بعد از اینكه جست و جو كردید و فایل دلخواهتان را یافتید و خواستید آن را در كامپیوترتان ذخیره كنید می فهمید كه هیچ كدامشان رایگان نیستند! اما نگران نشوید. سایت هایی هم هستند كه به صورت مجانی این فایل ها را در اختیارتان قرار می دهند. در اینجا به معرفی تعدادی از این سایت ها هم می پردازیم. یكی از معروف ترین و بهترین سایت ها، سایت
http://www.Zedge.no است. در این سایت می توانید
theme ، عكس پیش زمینه، فایل های ویدئویی، عكس های انیمیشنی، رینگ تون، بازی و برنامه های كاربردی مخصوص به تلفن همراهتان را به صورت رایگان پیدا كنید. تنها محدودیتی كه در این سایت با آن مواجه می شوید، این است كه تنها به شما اجازهمی دهد در روز 20 فایل را از آن دانلود كنید، ولی به نظرم ارزشش را دارد. اولین كاری كه باید بكنید این است كه عضو این سایت شوید. فقط در این صورت است كه اجازه دریافت فایل ها را به شما می دهد. بعد از پر كردن یك فرم ساده، نوبت به گشت و گذار در ای سایت جالب فرا می رسد. در این سایت با ردیابی از فایل های مخصوص تلفن همراه مواجه می شوید كه گاهی انتخاب از بین آنها، كار بسیار دشواری به نظر می رسد، مخصوصا اینكه روزی 20 فایل هم بیشتر نمی شود دانلود كرد. علاوه بر فایل های رایگان، فایل های پولی هم وجود دارند كه چندان برای ما كارایی ندارد پس بهتر است كه آنها را فراموش كنید. در این سایت بخشی هم برای آپلود فایل هایتان به داخل این سایت وجود دارند كه برای فعال نگهداشتن و جذاب كردن بیشتر این سایت، می توانید فایل هایی كه خودتان هم دوست دارید و می توانند برای دیگران هم جذاب باشند، در آن قرار دهید. بعد از این سایت، نوبت به سایت http://k500i.atw.hu می رسد. اما یك مشكل عمده دارد و آن هم این است كه سایت به زبان لهستانی است. اما اصلا جای نگرانی نیست چون با استفاده از عكس ها، می توانید راه خود را به آسانی پیدا كنید. نكته ای كه در مورد این سایت بد نیست بدانید این است كه این سایت به طور اختصاصی، مخصوص گوشی های Sony Ericsson k500I است، اما شما به راحتی می توانید از فیلم ها، عكس های پیش زمینه ، فایل های انیمیشنی و رینگ تون های آنها به صورت رایگان استفاده كنید. همچنین فایل هایی كه در این سایت پیدا می كنید. همگی فایل هایی هستند كه در اكثر سایت ها به فروش می رسند. اما اگر خودتان گوشی سونی اریكسون F500i, K508i,Z500i دارید كه خیلی بهتر است چون می توانید از theme ها و نرم افزارهای مخصوص این گوشی ها در این سایت هم استفاده كنید. سایت های این چنینی در اینترنت زیاد هستند و با كمی حوصله می توانید بسیاری از آنها را پیدا كنید. برای به دست آوردن فایل های دلخواه، یك راه حل خلاقانه دیگری هم وجود دارد و آن هم این است كه با كمی حوصله، خودتان تمام این فایل ها را به سلیقه خودتان بسازید. ساختن عكس پیش زمینه چندان سخت نیست فقط كافی است یكی از این نرم افزارهای ویرایش عكس ها مثل ACDSee را داشته باشید و اندازه صفحه نمایش تلفن های همراهتان را هم بدانید. بعد با بریدن و تغییر اندازه عكس مورد نظرتان، می توانید عكس پیش زمینه دلخواهتان را داشته باشید. برای ساخت theme هم، نرم افزارهای مخصوص ساخت آن برای هر گوشی در اینترنت موجود است. بعد از دانلود آن نرم افزار، كافیست كمی خلاقیت نشان بدهید و با تنظیم مناسب رنگ ها و عكس هایتان ، theme زیبایی بسازید.
انتقال فایل ها به تلفن همراه
بعد از اینكه فایل ها را دانلود كردید به این فكر می افتید كه چگونه آنها را به تلفن همراهتان انتقال دهید. در اینجا باید بگویم كه همه چیز به تلفن خودتان بستگی دارد و اینكه گوشی تان چه امكاناتی برای انتقال فایل در خود دارد. برخی گوشی ها، فایل ها را از طریق كابل
USB با كامپیوتر، رد و بدل می كنند. برخی دیگر به Infrared مجهز هستند و از طریق اشعه مادون قرمز، اطلاعات را دریافت و انتقال می دهند. برخی دیگر هم به وسیله Bluetooth این كار را انجام می دهند. با توجه به نوع امكانی كه تلفنتان دارد، می توانید راه انتقال فایل ها را پیدا كنید و كابل مخصوص به آن را تهیه كرده و فایل هایتان را بین كامپیوتر و تلفن همراهتان انتقال دهید و از داشتن آنها روی تلفتان لذت ببرید. البته راه دیگری هم وجود دارد و آن انتقال فایل ها از طریق WAP است كه خب این سرویس در ایران هنوز كارایی ندارد.
اگر تنها یك بار به یكی از این سایت ها سر بزنید و فایل های آنها را ببینید طوری شما را جذب می كند كه مایلید بازهم در آن جست و جو كرده و هر روز به دنبال این خواهید بود كه فایل های جذاب تر و زیباتری پیدا كنید. من تعطیلات نوروزم را تماما صرف این كار كردم. در این صورت خود گوشی تان هم جذاب تر می شود و دوست دارید مرتب با آن كار كنید و عكس ها و فایل هایش را زیر و رو كنید. آن وقت است كه از روی گوشی تان هم می شود فهمید چقدر با ذوق و خوش سلیقه هستید.

 

                                     http://starsuper.mihanblog.com/

 
موضوعات مرتبط : موبایل،


تاریخ : شنبه 1390/03/14 | 01:02 بعد از ظهر | نویسنده : احمد اكبری | نظرات